Rate this post

Kohët e fundit, shumë lexues na kanë dërguar pyetjen se çfarë ngjyre duhet të kenë flokët për flokët e shkurtër. Flokët e shkurtër kanë shumë avantazhe që përshtaten lehtësisht me shumë forma të fytyrës, duke krijuar një ndjenjë të rregullt, rinore dhe dinamike. Për të nxjerrë në pah bukurinë e flokëve tanë të preferuar të shkurtër, ne shpesh zgjedhim metodën e ngjyrosjes së flokëve. Kështu që Çfarë ngjyre duhet të jenë flokët e shkurtër? per te bukur? Së bashku thcsyentran zbuloni.

Kujdes përpara se të lyeni flokët e shkurtër

Çfarë ngjyre duhet të kenë flokët e shkurtër për meshkujt dhe femrat?
Çfarë ngjyre duhet të kenë flokët e shkurtër për meshkujt dhe femrat?

Fillimisht, le t’i kushtojmë vëmendje ngjyrave të flokëve që nuk kanë nevojë të zbardhen para lyerjes, por megjithatë kanë një ngjyrë të kënaqshme. Me ngjyra të tilla, është mjaft e thjeshtë, nuk kërkon që ne t’i kushtojmë vëmendje apo kujdes shumë. Megjithatë, vini re se duhet të forconi flokët përpara se t’i lyeni. Në fund të fundit, bojërat janë kimikate, megjithëse janë shumë më të mira se kimikatet e tjera për flokët.

Më pas, për ju që do të lyeni me ngjyrat e flokëve, duhet patjetër t’i zbardhni flokët. Zbardhja kërkon që ju të kujdeseni më mirë për flokët tuaj. Në varësi të ngjyrës së flokëve që zgjidhni dhe ngjyrës së flokëve, profesionisti do të vendosë nëse do të zbardhojë pak a shumë. Pra, le t’i hedhim një sy shënimeve të mëposhtme në mënyrë që të mund t’i zbardhoni flokët në mënyrë të sigurt.

– Përgatitni flokët: jepni lëndë ushqyese një kohë të gjatë përpara zbardhjes për të rritur shëndetin e flokëve, për të reduktuar dëmtimet si dhe flokët do të rikuperohen shpejt. Nëse flokët tuaj janë shumë të ngatërruar dhe të vështirë për t’u rikuperuar, prisni që flokët më të gjatë të hiqni pjesën e dredhur.

Mundohuni të zgjidhni ngjyrat e flokëve me zbardhues të lehtë ose mesatar. Vetëm nëse flokët tuaj janë shumë të shëndetshëm, duhet të lyeni ngjyrat që duhen zbardhur fort.

Së fundi, për veten tuaj, mos harroni të mbani një maskë gjatë procesit të zbardhjes. Parukierët profesionistë zakonisht nuk lejojnë që ilaçi të hyjë në lëkurën tuaj. Por gjithsesi, për sigurinë tuaj, mos harroni maskën.

Çfarë janë qimet e krimbave? 12 modele flokësh të bukur dhe të lezetshëm me krimba për meshkuj

Çfarë ngjyre duhet të ngjyrosni flokët e shkurtër për të qenë të bukur?

Sapo kemi mësuar se çfarë duhet të dimë përpara se të vendosim se çfarë ngjyre do të lyeni flokët tuaj të shkurtër. Dhe tani do të jetë pjesa që ju prisni më shumë. Le të eksplorojmë me ne për të parë se cila është ngjyra më e mirë për të lyer flokët e shkurtër.

Xem thêm :   26-3 là ngày gì? - Lịch sử ra đời ngày 26-3

Flokët e shkurtër me fytyrë të rrumbullakët duhet të lyhen: jeshile myshk

Flokë të shkurtër të lyer me myshk jeshil
Flokë të shkurtër të lyer me myshk jeshil

Nëse jeni duke kërkuar për një ngjyrë flokësh vërtet të ndryshme, jeshile myshk është zgjedhja që nuk duhet të humbisni. Kjo është një ngjyrë flokësh që me siguri do t’i lërë përshtypje kujtdo. Ngjyra e gjelbër e myshkut është e theksuar dhe e dallueshme nga mbulesa e zakonshme e myshkut.

Kjo ngjyrë gjithashtu ka shumë mënyra përzierjeje për të krijuar tone të gjelbra myshk shumë të ndryshme dhe unike. Nëse kombinoni me ngjyrën tuaj të rastësishme të flokëve, patjetër që mund të keni një nuancë unike jeshile myshk. Kjo ngjyrë gjithashtu ka tone që mund t’i përshtaten shumë llojeve të lëkurës. Me lëkurë të bardhë, kjo ngjyrë do të përmirësojë bukurinë tuaj që tashmë ka bërë xhelozë shumë njerëz.

Dhe nëse keni një nuancë lëkure pak më të errët, prapë mund ta lyeni këtë ngjyrë. Duke reduktuar tonin blu dhe duke u kombinuar me ngjyrën e thellë të flokëve të zinj. Me këtë përzierje ngjyrash, ju keni një flokë misterioze dhe tërheqëse.

Megjithatë, në rast se lëkura juaj ka shumë blu. Pra, nëse keni lëkurë të bardhë apo të errët, nuk duhet të zgjidhni këtë bojë. Sepse do t’ju bëjë të dukeni më të zbehtë dhe pa jetë.

Çfarë ngjyre duhet të lyeni me flokë të shkurtër: grafit?

Flokë të shkurtër të lyer me grafit
Flokë të shkurtër të lyer me grafit

Kjo është gjithashtu një ngjyrë e bukur dhe unike që mund ta shtoni në portofolin tuaj të preferuar të ngjyrave të flokëve. Kombinimi unik i toneve të zeza dhe grija e hapur si grafiti krijon ngjyra të habitshme, duke ju dhënë një pamje shumë moderne, trendi. Kjo ngjyrë flokësh është shumë e rastësishme, ende e butë dhe veçanërisht jashtëzakonisht e sigurt kur jeni me të moshuarit në familje.

Kur jeni brenda, kjo ngjyrë është si e zeza e pastër, por kur dilni të luani me miqtë, do të jeni po aq në modë. Nëse kombinohet me pak theks platini, përgatituni. Sepse shumë njerëz do t’ju pyesin dhe do t’ju kërkojnë këshilla për këtë ngjyrë flokësh të shkurtër.

Prerje flokësh bob me shtresa të larta femërore të përshtatshme për të gjitha fytyrat

Çfarë ngjyre duhet të jenë flokët e shkurtër: kafe e nxirë

Flokë të shkurtër të lyer me ngjyrë kafe të nxirë
Flokë të shkurtër të lyer me ngjyrë kafe të nxirë

Duke iu referuar toneve kafe, shpesh mendojmë për ngjyra mjaft të buta dhe tradicionale. Por në realitet, ka shumë kafe risi që ju japin një pamje shumë moderne. Tipike prej tyre është ngjyra kafe e tymosur që është e njohur për momentin.

Ngjyra klasike kafe me shumë tonalitete përshtatet sipas dëshirës së ngjyruesit kur kombinohet me ngjyrën e tymosur me tipare fantastike, ëndërrimtare, duke u bërë një ngjyrë që shumë njerëz po e ndjekin. Kjo ton ngjyre është jashtëzakonisht tërheqëse dhe e re, ka tipare të ngrohta dhe të buta dhe është pak larg si askund, e ftohtë, pak e ftohtë.

Ngjyra e shkurtër e flokëve kafe të nxirë sjell emocione jashtëzakonisht të papërshkrueshme, duke i bërë njerëzit të vazhdojnë ta shikojnë atë. Kur zotërojnë këtë ngjyrë flokësh, vajzat do të sjellin bukuri afër dhe larg. Ajo do të jetë e butë, e lezetshme, miqësore dhe moderne, në modë dhe tërheqëse. Kjo ngjyrë nuk është gjithashtu lëkura marramendëse, jo fytyra marramendëse, kështu që çdokush do të bëhet i bukur kur zgjedh këtë bojë flokësh të shkurtër.

Xem thêm :   Trường Xoăn là ai? Tiểu sử về người đàn em thân tín của Hải Bánh

Ngjyra ombre për flokë të shkurtër

Flokë të shkurtër të lyer ombre
Flokë të shkurtër të lyer ombre

Tërheqja dhe lënia e përshtypjes me ngjyrat e flokëve të lyer ombre nuk është diçka e re. Prandaj, ngjyrosja ombre po bëhet gjithnjë e më popullore dhe e përhapur. Fuqia e paharrueshme e kësaj ngjyre nuk është zvogëluar kurrë. Për më tepër, ngjyrat ombre janë ndryshuar gjithashtu në mënyrë shumë fleksibël për t’u përshtatur me kohën.

Qofshin tone të kundërta apo ngjyra që janë “në të njëjtin ritëm” me ngjyrën e flokëve në sfond, ato ndihmojnë pronarin të zotërojë një pamje jashtëzakonisht mbresëlënëse, cilësore dhe shumë perëndimore. Me flokë të shkurtër, ngjyrat ombre nuk ulin atraktivitetin e tyre. Përkundrazi, ato ndihmojnë vajzat me flokë të shkurtër të kenë opsione gjithnjë e më mbresëlënëse, unike dhe të reja.

Modelet më të preferuara të flokëve të bukura për meshkuj dhe femra me barbunë

Çfarë ngjyre duhet të ngjyrosni flokët e shkurtër për të qenë të bukur: platin

Flokë të shkurtër të lyer me platin
Flokë të shkurtër të lyer me platin

Tonet e platinit nuk janë të bardhë të pastër, të bardhë deri në atë pikë sa të jenë transparente si flokët e argjendtë. Ngjyra e platinit shpesh kombinohet me ngjyra të tjera, duke krijuar një stil të ri, të larmishëm, diçka që e bardha e pastër nuk mund ta ketë.

Gjithashtu për shkak të përzierjes së kësaj ngjyre, ngjyra e flokëve prej platini ka ndryshuar vazhdimisht për një kohë të gjatë. Ajo tërheq gjithmonë dashurinë dhe magjepsjen e shumë njerëzve. Vajzat gjithashtu mund të zgjedhin tone të kombinuara me platin sipas dëshirës së tyre për të krijuar përshtypjen e tyre.

Çfarë ngjyre duhet të lyhen flokët e shkurtër: ngjyrë gështenjë

Flokë të shkurtër të lyer me ngjyrë gështenjë
Flokë të shkurtër të lyer me ngjyrë gështenjë

E kafta gështenjë konsiderohet si një ngjyrë hyjnore dhe klasike e flokëve mes adhuruesve të flokëve të lyer. Mund të jetë jashtëzakonisht i fuqishëm për këdo në rrugën për të përmirësuar bukurinë dhe për t’i bërë përshtypje të gjithëve përreth.

Ka shumë nuanca flokësh kafe gështenjë nga të cilat mund të zgjidhni, nga nuancat kafe të çelura deri tek ato të ndezura kafe, që ju ndihmojnë të bëheni të rinj dhe jashtëzakonisht femërorë. Ka kafe të reja dhe më tërheqëse si gështenja e qumështit që do t’ju japë një bukuri të ëmbël, të butë dhe të ngrohtë.

Kjo ngjyrë e shkurtër e flokëve është shumë e lehtë për t’u kujdesur, e konsideruar si një nga ngjyrat më të lehta. Më e mira nga të gjitha, nuk keni nevojë t’i zbardhni flokët për të lyer këtë ngjyrë, por gjithsesi t’i merrni flokët tuaj të dëshiruar lehtësisht, të qëndrueshëm dhe duke i mbajtur të shëndetshëm.

Çfarë ngjyre duhet të ngjyrosni flokët e shkurtër për personalitetin: theksoni bojën

Flokë të shkurtër të lyer me theks
Flokë të shkurtër të lyer me theks

Flokët e theksuara kanë qenë gjithmonë mënyra që vajzat duan të shprehin stilin e tyre, kreativitetin dhe një frymë të lirë zgjedhjeje. Mund të jetë thjesht për të fituar pikë, për të lënë përshtypje te të gjithë rreth nesh, kur shumica prej nesh janë thjesht me ngjyra të lyera flokësh. Me flokë të shkurtër, shtimi i thekseve ju jep shumë opsione cilësore dhe është veçanërisht e bukur.

Nëse keni frikë të bini shumë në sy, përdorni një ngjyrë sfondi që është e lehtë për t’u ndjerë e butë, të tilla si kafe me një theksim shumë të lehtë, ose theksim të fshehur. Ata prej jush që dëshironi të jeni shumë në modë, edhe pa i bërë përshtypje askujt, thjesht i doni ata, ndaj pse të hezitoni pa hedhur disa thekse në flokët tuaj.

Çfarë ngjyre duhet të lyhen flokët e shkurtër: myshk kafe

Myshk kafe për flokë të shkurtër
Myshk kafe për flokë të shkurtër

Nëse ju keni rënë në dashuri me jeshile myshk, por nuk keni guxim, ose lëkura juaj nuk i përshtatet atyre, myshk kafe do t’ju ndihmojë të largoni problemet tuaja. Me këtë ton, flokët tuaj kanë ende bukurinë që sjell gjelbërimi i myshkut. Sfondi kafe, i cili ka aftësinë për të zbutur këdo, do të kombinohet mirë me jeshile myshk.

Xem thêm :   Để giảm thiểu ảnh hưởng tiêu cực của đô thị hóa nước ta cần?

Kjo ngjyrë tregon ende aftësinë e saj për t’u rinovuar, duke sjellë një përshtypje trendi për ngjyruesin. Deri më tani, ngjyra për flokë të shkurtër myshk kafe nuk ka reshtur kurrë së qeni e nxehtë. Kjo ngjyrë pëlqehet gjithmonë nga vajzat që i duan ngjyrat e bukura të flokëve.

Çfarë ngjyre duhet t’i lyej flokët për flokë të shkurtër: blu e errët?

Flokë të shkurtër të lyer blu të errët
Flokë të shkurtër të lyer blu të errët

Çdo vajzë që pëlqen ngjyrosjen e flokëve ose është e interesuar për ndonjë trend të njohur bukurie do ta njohë këtë ngjyrë flokësh. Ky është një kombinim magjik midis blusë dhe të zezës për të krijuar një ngjyrë jashtëzakonisht të re dhe tërheqëse. Jo vetëm kaq, kjo ngjyrë flokësh mund të zbardhë lëkurën në mënyrë shumë mbresëlënëse.

Ata që tashmë kanë lëkurë të bardhë bëhen edhe më të bukura me këtë bojë flokësh të shkurtër dhe vajzat me lëkurë të errët kur lyejnë këtë ngjyrë, fytyrat e tyre gjithashtu bëhen më të shndritshme. Edhe kjo është një ngjyrë e nxehtë e fillimit të këtij viti dhe deri më tani nuk ka shfaqur asnjë shenjë ftohjeje.

Ndryshe nga bojërat e mësipërme, kjo ngjyrë është paksa “lozonjare”, por është shumë e këndshme për syrin. Nuk ndihet shumë e spikatur për të pushtuar vëmendjen e të tjerëve, por megjithatë ju jep një ndjenjë të butë dhe femërore. Kjo për shkak se ato kombinohen mjaft zgjuar me të zezën tradicionale për të krijuar një ngjyrë sa të thellë dhe të ftohtë.

Flokët e shkurtër me fytyrë të rrumbullakët duhet të lyhen: kafe e artë

Flokë të shkurtër të lyer ngjyrë gështenjë
Flokë të shkurtër të lyer ngjyrë gështenjë

Bjondja është gjithashtu një tjetër ngjyrë delikate e flokëve që pëlqehet nga shumë vajza. Kjo ngjyrë ju ndihmon të bëheni rrezatues me dritën e artë nga flokët tuaj, duke ndriçuar fytyrën tuaj. Për shkak të kësaj, bojë gështenjë është një ngjyrë shumë efektive dhe popullore për vajzat me flokë të shkurtër me lëkurë të errët.

Ngjyra kafe e artë ka aftësinë të kënaqë lëkurën dhe të sjellë një ton të ngrohtë. Ju do të keni tipare jashtëzakonisht të buta, të buta, por shumë të shkëlqyera kur mbani këtë flokë. Edhe nëse keni veshur një model flokësh të shkurtër si tani, ai është ende jashtëzakonisht femëror dhe i ëmbël.

Ndaj sot, ne eksplorojmë me ju se çfarë ngjyre duhet të kenë flokët e shkurtër për të qenë të bukur. Ju lutemi shtoni shpejt ato në listën tuaj të ngjyrave të preferuara dhe provoni ato gradualisht këtë verë.

Përmes artikullit Çfarë ngjyre duhet të jenë flokët e shkurtër? 10 ngjyra të bukura flokësh të përshtatshme për flokë të shkurtër i Cakhia TVi është përgjigjur pyetjes suaj të kërkimit? Nëse jo, ju lutemi lini një koment për shkollën Shkolla e mesme Yen Tran te lutem pergjigju.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tóc ngắn nên nhuộm màu gì? 10 màu tóc đẹp hợp cho tóc ngắn . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

By Cakhia TV

Link xem trực tiếp bóng đá hôm nay tốc độ cao, chất lượng full HD rõ nét nhanh nhất, không bị chặn. Cakhia TV xem bóng đá mọi lúc mọi nơi cùng dàn bình luận viên tiếng Việt, hướng dẫn soi kèo các trận thi đấu hấp dẫn.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *