Rate this post

Vajzë e vogël, e bukur dhe e talentuar Diga Linh Ngoc Është një emër shumë i njohur me rininë e sotme. Ka ndikim të madh në rrjetet sociale. Për të ditur më shumë rreth transmetuesit të famshëm Linh Ngoc Dam. Le të WikiCeled Zbulojeni më poshtë.

Kush është Diga Linh Ngoc?

Linh Ngoc Dam është aktualisht një transmetues dhe lojtar i famshëm në komunitetin online. Në të njëjtën kohë, ajo është gjithashtu një TikToker i famshëm dhe i suksesshëm me miliona shikime në Vietnam.

Ajo gjithashtu ka punuar si fotomodele dhe aktore në një sërë filmash komedi.

Kush është Diga Linh Ngoc?

Biografia e Digës Linh Ngoc

Emri i vërtetë Dam Thi Ngoc Linh
Lindur ne 1996
Vendlindja Hanoi
Vendbanimi aktual Qyteti Ho Chi Minh
Lartësia 1m55
Pesha 38 kg
TIK Tok
Instagram
Facebook Diga Linh Ngoc

Cili është emri i vërtetë i Digës Linh Ngoc?

Kjo vajzë e nxehtë e lindur në vitin 1996 ka emrin e vërtetë Dam Thi Ngoc Linh. Një vajzë e vogël, e bukur dhe me shumë talent nga industria vietnameze e argëtimit.

Biografia e Digës Linh Ngoc

Kur lindi Diga Linh Ngoc?

Linh Ngoc Dam ka lindur më 8 qershor 1996. Ajo aktualisht është 26 vjeç (në 2022).

Me një moshë shumë të re, por ajo është bërë një transmetuese e famshme dhe e suksesshme që i bën shumë njerëz të ëndërrojnë.

Nga është Diga Linh Ngoc?

Sipas WikiCeled, Linh Ngoc Dam ka lindur në Ha Noi. Por transmetuesja zgjodhi të shkonte në Ho Chi Minh City për të punuar dhe për të krijuar një karrierë.

Nga është Diga Linh Ngoc?

Sa e gjatë është Diga Linh Ngoc?

Sipas hulumtimeve, Diga Linh Ngoc zotëron një lartësi prej 1 m55 që nuk është shumë e spikatur. Pavarësisht se është kaq e vogël, ajo gjithmonë peshon të gjitha veshjet.

Ajo di të zgjedhë rrobat e duhura për vete dhe të fshehë të metat e saj. Mund të shihet se transmetuesja femër është gjithmonë e sigurt me veten.

Xem thêm :   Pom Bựa - Bước chuyển mình đầy ấn tượng trên màn ảnh

Sa peshon Diga Linh Ngoc?

Diga Linh Ngoc peshon vetëm 38 kg. Me një peshë të tillë, ajo zotëron një bel të milingonës prej 54 cm. Duke pasur një trup të vogël, ajo tërheq gjithmonë sytë e të gjithëve me bukurinë e saj.

Sa peshon Diga Linh Ngoc?

Cili është niveli arsimor i Digës Linh Ngoc?

Linh Ngoc Dam është aktualisht student në Universitetin e Shkencave Sociale dhe Humane në Hanoi, me diplomë në sociologji.

Llogaria e rrjetit social Linh Ngoc Dam

Si një vajzë me shumë talente dhe e famshme, Linh Ngoc Dam ka gjithashtu faqet e saj të rrjeteve sociale. Përdorni mediat sociale për të qëndruar të përditësuar me lajmet, për t’u angazhuar me fansat dhe për të njoftuar projektet tuaja në komunitetin online.

Llogaria e rrjetit social Linh Ngoc Dam

Platformat e saj të mediave sociale tërheqin një numër të madh ndjekësish. Duket se të gjitha informacionet për jetën private si dhe punën ndahen nga transmetuesit femra.

Karriera e transmetuesit të Linh Ngoc

Ardhja në profesionin e transmetuesit është një bukuri. Linh Ngoc Dam hyri në rrugën e transmetimit pasi u bashkua me League of Legends dhe fitoi kampionatin.

Që këtu, dukej se hapi një pikë kthese për jetën e saj në karrierë, duke e bërë atë një transmetuese.

Çfarë bën Diga Linh Ngoc?

Pasi u bë e famshme falë Ligës së Legjendave të Azisë Juglindore, ajo u bë një transmetuese. Përveç kësaj, ajo zotëron edhe kanalin e saj në YouTube dhe është fotomodele.

Ajo gjithashtu mori pjesë në filma qesharak, qesharak, video të famshme muzikore. Mund të thuhet se Linh Ngoc Dam është një vajzë me shumë talente të showbizit vietnamez.

Karriera e transmetuesit të Linh Ngoc

Rruga e karrierës së Digës Linh Ngoc

E famshme që kur u bashkua dhe fitoi Ligën e Legjendave të Azisë Juglindore në vitin 2015, ajo ka marrë më shumë vëmendje nga komuniteti online dhe po bëhet gjithnjë e më e njohur.

Përveç super aftësisë së saj për të luajtur lojëra, Linh Ngoc Dam është gjithashtu një vajzë e bukur, me ndjekës dhe një kanal në YouTube deri në miliona abonentë.

Arritjet e streamer Linh Ngoc Dam

Me hyrjen në showbizin vietnamez, me përpjekjet e saj të vazhdueshme, Linh Ngoc Dam ka krijuar arritje të jashtëzakonshme, konkretisht si më poshtë:

Zotëron një kanal në YouTube me afro 2 milionë e 7 abonentë. Fanpage me 5.4 milion ndjekës, së bashku me TikTok me një ndjekës të madh prej 5.6 milion njerëz.

Mund ta shihni se sa ndikuese është ajo.

Arritjet e streamer Linh Ngoc Dam

Jeta private e transmetuesit Linh Ngoc Dam

Romancë mes djemve dhe vajzave të talentuar Linh Ngoc Dam

Linh Ngoc Dam dikur kishte një marrëdhënie romantike me Budën. Çifti i talentuar është mbështetur me entuziazëm nga publiku.

Por pas një kohe të lumtur së bashku, të dy vendosën të nisin rrugët e tyre. Të dy thanë se nuk e kuptojnë më njëri-tjetrin dhe për shkak të natyrës së punës së tyre.

Romancë mes djemve dhe vajzave të talentuar Linh Ngoc Dam

Linh Ngoc Dam dhe Quang Cuon janë vëllezër e motra?

Marrëdhënia e ngushtë midis Quang Cuon dhe Linh Ngoc Dam e bëri komunitetin online të dyshimtë. Të dy jetojnë në të njëjtën shtëpi dhe rrinë së bashku si sam, duke i bërë fansat të dyshojnë.

Megjithatë, vetë pronari tha se në fakt të dyja janë thjesht “motra, shoqe dhe kolege të ngushta”.

Xem thêm :   Tiểu Sử Hot girl Lê Nguyễn Trà Vi

Linh Ngoc Dam dhe Quang Cuon janë vëllezër e motra?

Kush është motra e Linh Ngoc Dam? Si e ke emrin?

Linh Ngoc Dam ka gjithashtu një motër po aq të bukur, Dam Minh Ngoc. Ajo është aktualisht studente në Universitetin Hoa Sen në qytetin Ho Chi Minh.

Duke pasur një bukuri të shëndetshme, dinamike dhe me personalitet, ajo e ndihmon atë të tërheqë shumë vëmendje nga komuniteti online.

Kush është motra e Linh Ngoc Dam?

Ku është transmetimi i drejtpërdrejtë i Digës Linh Ngoc?

Linh Ngoc Dam nuk transmeton drejtpërdrejt në Facebook si të tjerët, por ajo shpesh transmeton drejtpërdrejt në Nonolive. Aktualisht, ajo është transmetuesi kryesor i lojës, zotëron një bazë të madhe fansash prej 107590 në Nonolive, me një shikueshmëri që i bën shumë njerëz të ëndërrojnë.

Cilat janë të ardhurat e mëdha të Digës Linh Ngoc?

Me suksesin e saj aktual, Linh Ngoc Dam i bën fansat kuriozë për të ardhurat e saj. Dhe ajo e shpërndau në një vlog, ajo zbuloi se ekziston një aplikacion livestream që dëshiron të bashkëpunojë me një pagë prej 18,000 USD / muaj.

Megjithatë, ajo refuzoi sepse mendonte se kjo pagë ishte e ulët, ndaj mori një kontratë nga një aplikacion tjetër që paguante më shumë. Përveç kësaj, ajo fiton edhe me kontrata reklamash, filmash, markash etj., duke habitur shumë njerëz me shifra të mëdha.

Me një të ardhur që jo të gjithë mund t’i përballojnë, nuk është për t’u habitur që Linh Ngoc Dam zotëron macet e saj jashtëzakonisht të bukura dhe të shtrenjta të huaja. Me një hobi të dashuruar me macet, në fund të 2019 ajo bleu 3 mace të huaja.

Cilat janë të ardhurat e mëdha të Digës Linh Ngoc?

E para është një mace Ragdoll me emrin Sativa. Sativa 6 muajshe, me gëzof të bardhë dhe kafe, sy dhe gjymtyrë blu, hundë rozë kushton rreth 2500 – 3000 USD (ekuivalente me 58 – 69 milionë VND).

Një tjetër racë po aq e afërt është Maine Coon, i quajtur Indica (mashkull) dhe Kush (femër) vendas në Amerikën e Veriut, të dy 6 muajsh. Kjo palë mace kushton rreth 2500 – 4000 USD secila. Veçanërisht Indica ka një çmim më të lartë.

Kjo do të jetë çifti i maceve të racës që Linh Ngoc Dam do të sjellë në jetë breza macesh të vogla të lezetshme.

Së fundi, janë 3 mace që janë me të për një kohë të gjatë: Macja e shëndoshë, Miu dhe gjyshja. Të tre macet vlejnë dhjetëra miliona dong.

A është Dam Linh Ngoc me të vërtetë “gruaja e Mbretit të Zotit”?

Përdoruesit e rrjetit u tronditën kur zbuluan se Linh Ngoc Dam ishte gruaja e Thien Vuong kur kërkonin fjalën kyçe “Linh Ngoc Dam” në Google. Në fakt, nuk kishte asnjë informacion në Wikipedia të saj që të çonte në këtë keqkuptim.

Ajo ka të njëjtin emër si konkubina e perandorit Puyi, perandorit të fundit të historisë kineze.

E vërteta është Diga Linh Ngoc është "gruaja e mbretit"

Misthy dhe Linh Ngoc Dam e duan njëri-tjetrin?

Në një kohë, komuniteti në internet spekuloi se Misthy dhe Linh Ngoc Dam ishin dyshues për njëri-tjetrin. Megjithatë, ata janë thjesht miq të ngushtë.

Aktualisht, të dy janë transmetues dhe kanë qenë në industri që nga viti 2015-2016. Këta miq të ngushtë bëjnë që shumë njerëz të admirojnë me bukurinë, bukurinë dhe suksesin në karrierën e tyre.

Xem thêm :   Babykopo Home - Kênh TikTok hơn 6,5 triệu follow có gì hay?

Misthy dhe Linh Ngoc Dam e duan njëri-tjetrin?

Linh Ngoc Dam postoi një status të dyshimtë në lidhje me çështjen PewPew – Do Mixi?

Së fundmi, transmetuesi Pewpew sapo ka postuar një status duke ndarë pikëpamjet e tij mbi deklaratat e transmetuesve në platformat e rrjeteve sociale. Një seri përdoruesish të internetit thirrën emrin e Do Mixi. Pas këtij zhvillimi, vajza e nxehtë Linh Ngoc Dam postoi gjithashtu linjën e saj të ndarjes.

Linja e statusit të saj thuhet se i referohet dy transmetuesve të tjerë të nxehtë, Pewpew dhe Do Mixi (dy nga katër transmetuesit më të famshëm në Vietnam, përfshirë Xemesis dhe ViruSs). Megjithatë, menjëherë pas kësaj, ajo e fshiu me shpejtësi linjën e statusit. Përdoruesit e rrjetit ende po zhurmojnë për rastin e fshehur.

Diga Linh Ngoc postoi një status të dyshimtë

Diga Linh Ngoc u nda papritmas me gjigantin e monedhës virtuale?

Kohët e fundit, informacioni që Linh Ngoc Dam u nda me të dashurin e saj është gjigandi më i nxehtë i monedhës virtuale për momentin. Për të mos lënë fansat të dyshojnë për historinë në rrjetet sociale, pronari ka konfirmuar se të gjithë kanë shkuar me një gjigant të famshëm në botën e investimeve të parave virtuale – Hoai Nam.

Dihet që Hoai Nam është një lojtar i famshëm i kriptomonedhave dhe pronar restoranti. Si gjigant, ai bleu vetes një supermakinë Porsche 911 për 7 miliardë VND.

Diga Linh Ngoc papritmas u nda me gjigantin e monedhës virtuale

Para kësaj, ai tregoi gjithashtu një orë të rreme zvicerane Richard Mille që befasoi shumë njerëz në historinë e tij në Instagram. Ardhja këtu na bën të shohim edhe pasurinë e “gjigantit të parave virtuale”.

Linh Ngoc Dam njoftoi papritur të dashurin e saj të huaj pas shumë marrëdhënieve të prishura

Në një sfidë me miqtë e saj të ngushtë Uyen Pu dhe MisThy, ajo pretendoi se ishte ajo me më shumë të dashur. Ajo takonte superstarin e bastisjes Khanh Kz, “marshall” Duc Son, mjeshtër i ri Por…

Së fundmi fansat janë habitur kur Linh Ngoc Dam ka shpallur zyrtarisht të dashurin e saj të huaj. Në faqen e saj personale në TikTok, femra Streamer ndau një video ku regjistronte momentet e ëmbla të të dyve.

Linh Ngoc Dam njoftoi papritur të dashurin e saj të huaj pas shumë marrëdhënieve të prishura

Çifti u mbajt për dore dhe shkëmbyen shumë gjeste intime. Edhe pse duke i parë vetëm të pasmet e tij, shumë njerëz janë prekur edhe nga fiziku i djalit pasi ai është shumë i gjatë, njësoj si model.

@dramakeinglndx

Njeriu im i preferuar në tokë.

♬ tingull origjinal – Diga Linh Ngoc

Pas kësaj, për të mos i lënë fansat kuriozë, Linh Ngoc Dam ka vazhduar të postojë një video ku tregon fytyrën e të dashurit të saj. Djali ka një lartësi të madhe dhe një fytyrë shumë të bukur me një urë të lartë hundë dhe tipare harmonike të fytyrës. Dihet se i dashuri i saj është tajvanez.

Linh Ngoc Dam njoftoi papritur të dashurin e saj të huaj pas shumë marrëdhënieve të prishura

Linh Ngoc Dam njoftoi papritur të dashurin e saj të huaj pas shumë marrëdhënieve të prishura

Linh Ngoc Dam njoftoi papritur të dashurin e saj të huaj pas shumë marrëdhënieve të prishura

Më sipër janë disa informacione që lidhen me transmetuesin femër Linh Ngoc Dam. Jeta e saj personale së bashku me pasurinë e saj. Ju lutemi vazhdoni të ndiqni, pëlqeni dhe shpërndani WikiCeled për të mos humbur informacionin e nxehtë.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Linh Ngọc Đàm là ai? Vén màn mối tình với ‘đại gia tiền ảo’? . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

By Cakhia TV

Link xem trực tiếp bóng đá hôm nay tốc độ cao, chất lượng full HD rõ nét nhanh nhất, không bị chặn. Cakhia TV xem bóng đá mọi lúc mọi nơi cùng dàn bình luận viên tiếng Việt, hướng dẫn soi kèo các trận thi đấu hấp dẫn.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *